Tovholdere for aktiviteter 2018/19

Nedenstående oversigt viser, hvem der er "tovholder" for de enkelte aktiviteter:

Aktiviteter

Tovholdere for aktiviteter 2018/2019

Aftener med indhold (sogneaftener):
Birte Lysholm
tlf. 2013 5846
mail: b.lysholm@mail.tele.dk

Babysalmesang:
Kirstine Ida Brink
tlf. 2266 7683
mail: kiib@km.dk

De grønne Spejdere:
Marc Pröschold
tlf. 4922 2335
mail: marc.porschold@kfum3060.dk
 
Fingerbøllet:
Borghild Sølyst Holm
tlf.6170 6477
mail: mammaturt@hotmail.dk

Frokostmøder:
H.C.Hansen
tlf. 2237 8373
mail: ioghc@mail.tele.dk

Gammel Testamentlige læsere:
Anne Mia Lykner
tlf. 4913 2172
aml@km.dk
 
Gospelkor for børn:
Anders C. Nielsen
tlf. 2624 9409
mail: gospellight2013@gmail.com

Højskolesalon:
Anne Mia Lykner
tlf. 4913 2172
mail: aml@km.dk

Koncerter:
Amalie Kaad
tlf. 2271 2921
mail:aakaad@gmail.com
 
Lanciers:
Niels Bekkevold
tlf. 4922 4726
mail: niels@bekkevold.dk
 
Læsekreds:
Lillian Rostrup
Tlf. 3046 1952
Mail: lime.rostrupclausen@gmail.com

Menighedsrådet:
Jørgen Svaneberg
tlf. 2299 7833
mail: jorgen@svaneberg.com

 
Minikonfirmander:
Anne Mia Lykner
tlf. 4913 2172
mail: aml@km.dk

Præsternes prædikenværksted:
Anne Mia Lykner
tlf. 4913 2172
mail: aml@km.dk

Sangaften:
Niels-Ole Holm
tlf. 4025 4320
mail: noholm@hotmail.dk

ShowDown (blindebordtennis):
Svend Pedersen
Tlf.: 2325 0531
Mail: svend.ped@gmail.com

Jeanette Hjortlund Voer
Tlf.: 4141 1331
Mail: nettevoer@gmail.com
 

Sogneindsamling:
Jann Hedelund Jørgensen
tlf. 4913 5703/ 2169 1341
mail: jann.hedelund@icloud.com
 
Sogneudflugt:
Jørgen Svaneberg
tlf. 2299 7833
mail: jorgen@svaneberg.dk
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mørdrup Kirkes bazar

Bazar (overordnet):
H. C. Hansen
tlf. 2237 8373
mail: ioghc@mail.tele.dk

Bogsalg (bazar):
Jørgen Stepnicka
tlf. 2465 2017

Børnetombola (bazar):

Hanne Carøe
tlf. 4913 3328
hic@mail.tele.dk

Kirsten Anna Hansen
tlf. 4922 4726
mail: kah@km.dk

Cafeteria (bazar):
Hanne Pedersen
tlf. 2781 0803

Loppemarked (bazar):
Peter Englev
tlf. 4079 2362
mail: englev@stofanet.dk

Madtombola (bazar):
Elsebeth Nielsen
tlf. 2263 4426
mail: elsebeth.nielsen@me.com


 

 

Til toppen

 
cookie information